Kolonia Zuchowa

Czy można spędzić lepiej wakacje niż z Piratami? Nie! Dlatego w tym roku nasza gromada wybrałasię do Małecza na dwutygodniową przygodę, w czasie której przebywała w Wiosce Galów.
Piraci wyruszyli 20 lipca do osady Asterixa i Obelixa.

W tym roku było Nas znacznie więcej, 12 zuchów pojechało na kolonie pod okiem Druhny Julki, Nataszy, Pauli oraz Druha Przemka i Maćka. W czasie kolonii dzieci musiały wykonać 12 prac, które zlecił im sam Juliusz Cezar. Dzieci z walczyły z rzymskim potworem, pokonywały najtrudniejszy tor przeszkód, rozwiązywały liczne zagadki logiczne. Wykonały te same zadania co sam Asterix i Obelix! W ostatecznym rozrachunku Cezar musiał uznać wyższość Piratów.

Nie samą jednak rywalizacją Zuchy żyły na kolonii.

Czym byłaby kolonia bez Galijskiego Festiwalu Teatru i Festiwalu Piosenki. Na kolonii każdy miał możliwość również poznania swojej drugiej połówki. W Galijskiej Randce w Ciemno zuchy poznały swoje kolonijne miłości. Czym byłby ślub bez wesela? Zuchy miał przyjemność wzięcia udziału w największej dyskotece zorganizowanej w ostatnim czasie w Wiosce Galów. Czy samym szaleństwem żyły nasze zuchy? Nie! Był też czas na relaks, kiedy to oglądaliśmy niebo i piękne gwiazdy, które tak pięknie świeciły.

Sukcesem Piratów jest również pierwsze pływanie na żaglówkach, które odbyło się w czasie wycieczki do Tomaszowa Mazowieckiego. Mamy nadzieję, że za rok pojedziemy jeszcze większą grupą osób, a tymczasem przed nami rok pracy, którego nie zamierzamy zmarnować!
Ahoj!