Warsztaty dla animatorów Junga & Kadet

Miałem okazję uczestniczyć dzisiaj wraz z Brzozą w warsztatach organizowanych przez Retmanki Hufców Łódź - Bałuty oraz Łódź - Polesie, które miały na celu przybliżenie kilku ciekawych sposobów na zajęcia dla dzieci w programie PZŻ - Junga&Kadet. Zajęcia odbywały się w siedzibie Chorągwi Łódzkiej.

Wszystko zaczęło się od wykładu o zmianie przepisów, które dotyczą szkolenia na stopień Młodszego Instruktora Żeglarstwa PZŻ.

Potem przyszedł czas na tańce irlandzkie, które jak się potem dowiedziałem mają spore powiązania z żeglarstwem, a w sumie z marynistyką. Skończyło się na tym że bacznie obserwowaliśmy na skaczące dziewczyny, bo Adam jak i ja nie koniecznie paliliśmy się do tańczenia. :]

Następnym punktem programu były zajęcia prowadzone przez Wiktora 'wroobla' Wróblewskiego podczas których można było zrobić własny stempel żeglarski, albo wykonać rzeźbę przestrzenną w... mydle. Co by się nie chwalić wyłamałem się z grupy i zamiast projektować stempel z sentymentu do mydła zacząłem dziergać łódeczkę. Niestety, dzisiejsze warsztaty były ostatnimi z cyklu, na pamiątkę 16 PHDW "Abordaż" otrzymała Biblioteczkę Harcerskich Specjalności - Harcerskie drużyny wodne wraz z autografami samych autorów.

Dziewczyny, jak zawsze nas nie zawiodły i 3-cia część warsztatów była równie ciekawa i udana jak poprzednie.