Czatabit

18.04.09r. w Lesie Karolewskim odbył się rajd CZATABIT. Retmanat reprezentowała oczywiście 16 PHDW „Abordaż”. :) Na samym początku wszystkie drużyny otrzymały „życia” ( których symbolami były czerwone karteczki warte 2pkt. ) i deskę (panel podłogowy warty 10pkt. ;-) ) Zasady były banalnie proste – musieliśmy przeżyć mimo wszystko i przy okazji zdobyć jak największą ilość punktów.

Jak to na rajdach bywa, w lesie było rozstawionych kilka miejsc z zadaniami specjalnymi. Z reguły przed każdym z nich w lesie czaili się przeciwnicy których zadaniem było pozbawienie nas niezwykle cennych przedmiotów (czyt. chcieli nas zabić i ograbić z deski) na nasze szczęście uzbrojeni byli (poza AK-47, bazookami, podręcznymi zestawami rakiet ziemia-powietrze) w strzykawki wypełnione niezwykle żrącym środkiem który chemicy opisują jako H2O.

Pierwszy punkt kontrolny sprawdzał naszą celność (należało trafić „granatem” do opony) oraz umiejętność układania różnych rodzajów ognisk (musieliśmy przedstawić aż 5!) Drugie zadanie to strzelectwo, trzecie – nasz ulubiony Alfabet Morse’a :-) i szpital gdzie sprawdzano naszą wiedzę z zakresu samarytanki (taaak! Tutaj, za poprawnie udzieloną pomoc odzyskiwaliśmy stracone wcześniej życia) Na przedostatnim punkcie kontrolnym spotkało nas baaaaardzo miłe zaskoczenie. Punktowym okazał się nasz przyjaciel – żeglarski emigrant, który wrócił na moment z UK (Bartek, tak to jest po Twojemu? ;-)) ) Potem zostało nam dotrzeć na metę i szczycić się z fantastycznego III miejsca wśród drużyn z naszej kategorii wiekowej. Przed nami uplasowali się jeszcze: 89 Pabianicka Drużyna Harcerska "Grot" (II miejsce) oraz 15 Tomaszowska Drużyna Harcerska "Dziewięć Sił" która zwyciężyła w całym rajdzie.

P.S. Wielkie dzięki dla Karoli, za bazę pod news'a ;-)