Małecz 2009

Harcerski Start „Wioska Galów” – Małecz 2009 – już za nami!

W dniach 18 – 20 września 2009 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym Hufca ZHP Pabianice w Małeczu odbył się coroczny biwak drużyn rozpoczynający rok harcerski 2009/2010. Patronat nad Harcerskim Startem objął Starosta Powiatu Pabianickiego pan Krzysztof Habura, który uroczyście podczas piątkowego apelu rozpoczął kolejny rok harcerskiej służby. Starostwo Powiatowe w Pabianicach było fundatorem nagród dla zwycięzców Harcerskiego Startu. W tym roku tematyką Startu stały się przygody Asteriksa, Obeliksa i dzielnych Galów. Ośrodek w Małeczu zmienił się w kolorowy świat znanego wszystkim komiksu. Jak co roku podczas Harcerskiego Startu drużyny rywalizowały o miano „Najlepszej Drużyny Harcerskiego Startu 2009”. Odbyły się konkurencje w czterech blokach programowych; Sport, Kultura, Harce oraz Blok XII Prac Asteriksa.

W każdym z bloków należało wziąć udział w szeregu konkurencji między innymi takich jak; turniej piłki nożnej, turniej piłki siatkowej, turniej ringo, kometki, Harcerski Bieg Terenowy, INO, Bieg Samarytański, Gra Ekologiczna, Festiwal Piosenki Kakofoniksa, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Trójek Paintballowych, konkurs na najciekawszy strój, przeciąganie liny. Zwycięzcy poszczególnych bloków byli coraz bliżej zwycięstwa. Słońce świeciło jak w środku lata, humory dopisywały wszystkim uczestnikom biwaku, a duch rywalizacji sprawiał, że wszystkie konkurencje przebiegały w przyjacielskim i radosnym klimacie. Takiego udanego Startu dawno nie było... Wprawdzie takie coroczne biwaki są wielkim świętem dla wszystkich harcerzy w Hufcu Pabianice, ale tym razem wszystko ułożyło się jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Być może ta słoneczna pogoda, radosny nastrój i dobra zabawa były dziełem Panoramiksa i jego czarów podczas apelu inaugurującego Start, a może tak to już jest wśród harcerskiej braci, że przyjaźń ważniejsza jest od zwycięstw. Trzy dni Harcerskiego Startu minęły bardzo szybko i w niedzielne popołudnie trzeba było wracać do domu. Było nam trochę smutno, bo zakończenie Harcerskiego Startu to znak, ze kończy się lato, ale „coś za coś” – może i lato mija, ale my wróciliśmy z Małecza pełni zapału i z nadzieją, że kolejny rok pracy w harcerskich drużynach będzie bardzo udany.

Zwycięzcy:

I miejsce w Harcerskim Starcie „Wioska Galów” – Małecz 2009
68 Pabianicka Drużyna Harcerska „Bunt”
II miejsce w Harcerskim Starcie „Wioska Galów” – Małecz 2009
79 Pabianicka Drużyna Harcerska „Wilki”
III miejsce w Harcerskim Starcie „Wioska Galów” – Małecz 2009
31 Pabianicka Drużyna Harcerska im. Batalionu „Parasol”

I miejsce Blok Sport68 Pabianicka Drużyna Harcerska „Bunt”
I miejsce Blok Harce – 79 Pabianicka Drużyna Harcerska „Wilki”
I miejsce Blok Kultura68 Pabianicka Drużyna Harcerska „Bunt”
I miejsce Blok XII Prac Asteriksa79 Pabianicka Drużyna Harcerska „Wilki”

Potyczki DrużynowychJan Czarnecki drużynowy 15 Pabianickiej Harcerskiej Drużyny Wodnej „Galeon”

Bardzo się cieszę, że hufcowa strona zaczyna na bieżąco uzupełniać newsy, tym bardziej, że ten akurat dotyczy także nas :-)
Dla tych którzy chcieliby przeczytać artykuł u źródła, lub przejrzeć galerię zdjęć załączam link:
http://pabianice.zhp.pl/index.php/welcome/index/wpis/50/312

Co się tyczy samego Startu, to pozostało mi tylko powiedzieć: Bunt Ekipa! :)