Kopernica 2009 - turnus I

W dniach 4-24 lipca 2009 mieliśmy okazję być na 1 turnusie obozu żeglarskiego w Kopernicy. Standardowo wszyscy spotkali się pod hufcem i po sprawdzeniu listy obecności wszyscy wsiedli do autobusów i pojechali w stronę naszego kochanego lasu.

Ja na miejscu byłem 2 dnia wieczorem. Pierwszą niespodzianką, która mnie spotkała było nie znalezienie obozu tydzień standardowym miejscu – obóz przeniósł się na drugą stronę (bardzo mocno się zdziwiłem, kiedy podchodząc na górkę usłyszałem "to nie tam")

Kadra w składzie: Włodek Walczak - komendant, Baju – KWŻ, Brzoza – bosman i sternicy – Lena, Gilu, Domine, Czereśniak ciężko pracowała przy urządzaniu „Wyspy miłości” bo tak nazwaliśmy nasz obóz.

Pierwszy tydzień nie był zbyt ciekawy – niesprzyjająca pogoda trochę przeszkodziła w szybkim urządzeniu obozu i w pływaniu co bardzo nas smuciło.

Mieliśmy kilka atrakcji - Olimpiada, dyskoteki – w tym jedna na plaży, ogłoszenie stanu wojennego (DZIĘKI ŻARÓWA! ;] ), a chyba najciekawszą była wycieczka do Chojnic i wizyta w aquaparku.

Standardowe "bujanie się" po jeziorze staraliśmy się urozmaicić sobie w różny sposób – często gościliśmy w "Małych Sworach", popłynęliśmy też do Funki i Charzykowych.

W 3 tygodniu część obozu popłynęła w wyjątkowo skrócony do 2 dni rejs do PTTK na Witocznie.

Podsumowując – obóz był bardzo udany, niestety trochę za krótki