Wiatrak 2010

Pierwszy dzień imprezy (kategorie "piosenka harcerska/żeglarska/turystyczna" i "piosenka z worka") obfitował w dużą ilość niespodzianek. Największą był fakt że Wigry (organizatorzy imprezy) spowodowali wyłączenie światła w całym mieście na dość długo. Na szczęście harcerze z nie takimi problemami sobie radzą - 1 kategorię postanowiliśmy dokończyć "unplugged" co pokazało że brak światła wcale nie przeszkadza. Ponieważ robiło się ciemno powstało duże zagrożenie - można się niechcący pozabijać (na przykład na nocce w szkole) ale w momencie w którym skończyliśmy naradę drużynowych i mieliśmy wyprowadzać nasze drużyny na zewnątrz światło wróciło :) (serio Wigry - scenariusz godny thrillera) i mogliśmy bez problemów rozpocząć zmagania w kategorii "Piosenka z worka"...

Drugi dzień to bardziej radosna część festiwalu - playback show oraz radosna twórczość drużyn w postaci dowolnej formy artystycznej. Nasze SMERFY dzielnie się spisały, ale jeszcze lepiej spisali się strażacy (specjalnie dla 21 i 99 :) ).

Ogłoszenie wyników sprawiło nam OLBRZYMIĄ radość :) wygraliśmy najważniejszą kategorię Wiatraka i zajęliśmy 3 miejsce w całym festiwalu. Oba wiatraki które zdobyliśmy były ogromnym zaskoczeniem - podobno, nawet było to po mnie dobrze widać na scenie.

Wyniki poszczególnych kategorii:

Dowolna forma artystyczna:
1. Ignis (obóz z harcerzami)
2. Husaria (z kamerą wśród drużynowych)
3. Diamir (ewolucja Brzozomona)

Mini Playback Show:
1. Czata (The Bill Kibel)
2. Parasol (jakiś mix wszystkiego)
3. Bordowo-Czarna

Piosenka z worka:
1. Parasol (buty)
2. Wilki m
3. Wilki w (lalka)

Piosenka harcerska/żeglarska/turystyczna
1. ABORDAŻ (Brzeg Nowej Szkocji)
2. Parasol (Majster Bieda)
3. Wilki

Wyniki Festiwalu Piosenki Harcerskiej WIATRAK 2010
1. 31 PDH Parasol
2. 79 PDH Wilki
3. 16 PHDW ABORDAŻ

Mnie osobiście urzekło kilka występów ale chyba najbardziej 21 PDH Husaria - "Jeszcze mamy rewolwery" i skecz 9 PDW Diamir o harcomonach :)

Bardzo dziękuję osobom które zaangażowały się w przygotowanie drużyny do tej imprezy :) - Magda, Dycha, Konrad, BuBu, Franek - to dzięki wam mamy coś takiego.

DD reporter (Dumny-jak-paw Drużynowy)